http://www.tray-fa.com

Arastirma Enstitülerince Tavsiye Edilen Tarla Bitkileri
   Order 
Item Title Hits
Arastirma Enstitülerince Tavsiye Edilen Tarla Bitkileri 2671
 
<< Start < Prev 1 Next > End >>
Results 1 - 1 of 1
 • Genel Tarla Bitkileri Yetistiriciligi  ( 10 items )

         Tarla tarımı  Bölgenin ekolojik yapısı ve yetiştiriciliği yapılacak bitkinin cinsine göre toprak işleme, ekim, gübreleme, sulama, münavebe, bakım , hasat ve ürünün pazara hazırlanması konularını anlatıldığı bilim dalıdır.

 • Tahillar  ( 5 items )

   Ülkemizde yetiştiriciliği yapılan tahıllar genel olarak Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf, Kaplıca, Mısır , Darı , Çeltik, Kuşyemi, Mahlut, Tritakale olmaktadır. Bu katagoride bu ürünlerin yetiştirilmesine ait bilgiler bulunmaktadır.

 • Baklagiller  ( 5 items )

      Ülkenizde danelerinden faydalandığımız baklagil çeşitleri Fasulye, Bakla, Bezelye, Nohut, , Mercimek ( Yeşil, Kırmızı )  Fiğ gibi bitkiler olup bu katogoride bu bitkilerin  yetiştiricilikleri hakkında bilgi verilmektedir.

   

 • Endüstriyel Bitkiler  ( 2 items )

     Ülkemizde yetiştiriciliği yapılan endüstri bitkileri Tütün, Şeker Pancarı, Pamuk, Keten, Kenevir, Afyon ( Haşhaş), Anason, Şerbetci Otu,  , Kırmızı Biber, Kimyon ve diğerleri olmaktadır.  Bu katagoride bu bitkilerin yetiştirilmesine ait bilgilere yer verilmiştir.

 • Yagli Tohumlar  ( 5 items )

      Ülkemizde tohumundan yağ elde etmek üzere yetiştiriciliği yapılan bitkiler Çiğit, Susam, Ayçiçeği, Haşhaş, Keten, Kenevir, Yer fıstığı, Soya, Aspir, Kolza, gibi bitkiler olmaktadır. Bu katogoride bu bitkilerin yetiştirilme koşulları hakkında bilgi verilmektedir.

 • Yumru Bitkiler  ( 4 items )

    Tarla ziraati olarak  geniş alanlarda yetiştirilen  ve yumrularından faydalanılan bitkiler Soğan, Sarımsak, Patates, Hayvan Pancarıdır. Bu bitkilerin yetiştirilmesine ait bilgiler bu katogoride yer almaktadır.

   

 • Yem Bitkileri  ( 4 items )

     Hayvan yetiştiriciliğinde yem bitkisi olarak faydalanılan dane, slajlık, taze ve kuru ot olarak faydalanılan bitkiler  Mısır, Fiğ, Burçak, Yonca ,Korunga ve benzerleri olup bu katogoride bu bitkilerin yetiştirilme koşullarına yer verilmektedir.

   

Ana Menu

Ana Sayfa
TARIM
ARASTIRMA
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
LINKLER
Ara - Bul
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Tarim Bölümü

Counter

Free Counter